X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

کاغذ دیواری و دکوراسیون اداری

یکشنبه 20 فروردین 1396 ساعت 12:18

کاغذ دیواری اداری و دکوراسیون دفتر کار

 

تا به حال در وبسایت کاغذ دیواری آرکس، کاغذ دیواری مخصوص پروژه های مسکونی مانند کاغذ دیواری سالن پذیرایی، کاغذ دیواری اتاق، کاغذ دیواری اتاق کودک، کاغذ دیواری اتاق نوزاد، کاغذ دیواری دخترانه، کاغذ دیواری پسرانه، کاغذ دیواری پشت تلویزیون و کاغذ دیواری آشپزخانه را بررسی کرده ایم. همچنین مقاله ای درباره کاغذ دیواری های تجاری در سایت گذاشته شده است که کاغذ دیواری های مناسب فروشگاه ها، سالن های آرایش، رستوران ها، هتل ها و کافی شاپ ها را مورد بررسی قرار می دهد.

در این مقاله، کاغذ دیواری های مناسب پروژه های اداری مثل کاغذ دیواری های مخصوص دفتر کار را توضیح می دهیم. همچنین آنچه قبلا در مقاله "گرایش های دکوراسیون دفتر کار در سال 2017" درباره دکوراسیون اداری توضیح داده شد، در این مقاله با جزئیات بیشتر و در نظر گرفتن متریال مختلف دکوراسیون داخلی مانند نورپردازی و پارکت- لمینت آورده می شود.

 

رنگ کاغذ دیواری اداری

دفاتر کاری که در شرکت ها و اداره ها قرار دارد، مکان تمرکز و انجام امور کاری است. همچنین افراد مدت زمان زیادی را در دفتر کار می گذرانند. به همین دلیل، بهتر است دکوراسیون داخلی به گونه ای باشد که آرامش مورد نیاز را فراهم کند. دکوراسیون فضای اداری معمولا آرام، روشن، پرنور و عاری از هر رنگ و طرحی است که موجب حواس پرتی شود. برای این منظور، کاغذ دیواری های اداری رنگ روشن و معمولا از رنگ های خنثی انتخاب می شود.

رنگ های طوسی روشن، سفید، بژ، آبی بسیار روشن، لیمویی، سبز کم رنگ و استخوانی برای دفتر اداری عالی است. کاغذ دیواری های رنگ روشن را می توان با کاغذ دیواری های تیره هماهنگ با آن ست کرد. بدین صورت که معمولا یک دیوار با کاغذ دیواری تیره پوشش داده می شود و روی سایر دیوارها، کاغذ دیواری روشن هماهنگ با آن نصب می شود. دیوار پشت میز کار که دید بیشتری از بیرون از دفتر دارد و در عین حال در مقابل چشم فردی که در داخل دفتر مشغول کار است، نیست، دیواری مناسبی برای نصب کاغذ دیواری تیره تر است.

 

کاغذ دیواری اداری برای دفاتر کار image


کاغذ دیواری اداری برای دفاتر کار image

 

نکته دیگر در انتخاب رنگ کاغذ دیواری برای دفاتر اداری، تم کلی رنگ دکوراسیون دفتر کار است. در هر دکوراسیون، رنگ ها باید هارمونی داشته باشد. اگر مبلمان و تجهیزات اداری قهوه ای تیره، فندوقی یا قهوه ای سوخته است، کاغذ دیواری می تواند شیری رنگ یا بژ باشد. اگر مبلمان و تجهیزات بیشتر به رنگ آلبالویی یا زرشکی است، سفید رنگ خوبی برای کاغذ دیواری است. برای مبلمان آبی و سورمه ای، کاغذ دیواری دفتر را نیز آبی یا سفید انتخاب کنید. ست مبلمان سبز با رنگ کاغذ دیواری لیمویی بسیار روشن و مبلمان سفید با رنگ های مختلف کاغذ دیواری از جمله کاغذ دیواری های ساده سفید ست می شود.

 

طرح کاغذ دیواری مناسب دفتر کار

طرح کاغذ دیواری اداری معمولا طرح مدرن، هندسی یا ساده است. همچنین اگر دفتر کار به صورت لاکجری یا کلاسیک دیزاین شده باشد، می توان از بعضی کاغذ دیواری های کلاسیک برای دکور آن استفاده کرد. کاغذ دیواری های ساده و مدرن در عین حال که به افراد آرامش می دهد، انرژی لازم برای انجام فعالیت های شغلی را در فضا به وجود می آورد.

کاغذ دیواری ساده فضا را شلوغ نمی کند و به همین جهت می توان از تجهیزات و لوازم دکوری در دفتر استفاده کرد. به علاوه، در فضایی که بیشتر کاغذ دیواری ها ساده است، می توان نقشه های دیواری و تابلو روی دیواری نصب کرد.


 کاغذ دیواری اداری برای دفاتر کار image

 

نکته جالب و متفاوتی که در اجرای کاغذ دیواری اداری نسبت به کاغذ دیواری منزل وجود دارد، این است که در دکوراسیون منزل معمولا باید هارمونی رنگ و هماهنگی طرح کاغذ دیورای ها در قسمت های مختلف خانه رعایت شود. به عنوان مثال، سبک دکوراسیون و رنگ کاغذ دیواری سالن پذیرایی نمی تواند تفاوت زیادی با قسمت نهارخوری یا لابی داشته باشد. اما در دکوراسیون دفاتر کار، هر اتاق یا قسمت از شرکت می تواند دکوراسیون داخلی و سبک کاغذ دیواری کاملا متفاوتی داشته باشد. چراکه کاربرد فضاهای مختلف داخل شرکت با هم فرق می کند و هر یک از مدیران و کارکنان شرکت، فضای خصوصی و دفتر کار خاص خود را دارد.

در انتخاب طرح کاغذ دیواری دفاتر کار، باید به زمینه فعالیت شرکت یا اداره توجه شود. به عنوان مثال، شرکت های ساختمانی از کاغذ دیواری های طرح بتون و سنگ بزرگ، دفاتر املاک از کاغذ دیواری های طرح ساختمان و فضای شهر، دفاتر وکالت از کاغذ دیواری های مدرن یا راه راه، کلینیک های پزشکی از کاغذ دیواری های روشن آرامش بخش و شرکت های خصوصی از نمونه کاغذ دیواری با طرح مرتبط با زمینه فعالیت خود، استفاده می کنند که کمک می کند دکوراسیون خلاق و خاص شود.

 

دکوراسیون کف: شرکت ها، اداره ها، سازمان ها

اداره ها و شرکت های دولتی و خصوصی مکان های بسیار پر رفت و آمدی است و این نکته باید در انتخاب متریال کف مدنظر قرار گیرید. در ایران بیشتر مکان های اداری و شرکت ها از سرامیک به عنوان متریال دکوراسیون کف استفاده می کنند. سرامیک برحسب کیفیت آن طول عمر متفاوتی دارد، اما بیشتر انواع سرامیک بعد از مدتی ترک بر می دارد.


سرامیک کف  سرامیک کف

 

انتخاب دیگر برای کف سالن اداره ها و شرکت ها، پارکت- لمینت است. پارکت یا لمینت در منازل با دکوراسیون لاکجری طرفدار زیادی دارد. چراکه در کشور ما به دلیل گران بودن چوب و زیبایی و گرمی که چوب در دکوراسیون فضا ایجاد می کند، پارکت- لمینت یک متریال لاکچری دکوراسیون به حساب می آید. می توان از لمینت با ضخامت مناسب و کیفیت مرغوب در مکان های اداری و تجاری نیز استفاده کرد. با اینکه لمینت هشت میلی متری (8 میل) در خانه ها به کار می رود، لمینت 12 میل برای مکان های اداری پر رفت و آمد طراحی و تولید شده است. لمینت با این ضخامت اگر کیفیت خوبی داشته باشد، تا حدود بیست سال بدون ترک خوردگی و شکستگی دوام دارد.


پارکت لمینت رنگ روشن image

پارکت لمینت رنگ روشن image

 

رنگ پارکت و لمینت متنوع و معمولا سفید، بژ، رنگ چوب، قهوه ای، طوسی کمرنگ، کالباسی روشن، آجری و قهوه ای سوخته است. تا چند سال پیش لمینت تیره مانند انواع قهوه ای و رنگ چوب زیاد استفاده می شد. اما از سال 2016 به بعد، رنگ های روشن مانند سفید و بژ رواج زیادی در دکوراسیون پیدا کرده است. یک مزیت استفاده از لمینت رنگ روشن در فضای اداری، بزرگ شدن فضا و امکان استفاده از رنگ های مختلف در دکوراسیون است.