X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

طرح و مدل کاغذ دیواری

یکشنبه 18 مهر 1395 ساعت 20:44

انواع طرح و مدل کاغذ دیواری


همانطور که در مقاله "خرید کاغذ دیواری" گفته شد، تنوع طرح و مدل کاغذ دیواری بسیار بالا است. تعداد آلبوم ها کاغذ دیواری با انواع طرح و رنگ به قدری زیاد است که گاه حتی انتخاب کاغذ دیواری را برای خریدار سخت می کند. با این حال می توان طرح های کاغذ دیواری را در چند گروه اصلی دسته بندی کرد یا حداقل طرح های اصلی کاغذ دیواری را که در اکثر آلبوم های کاغذ دیواری تکرار می شود، مشخص نمود.

در مقاله "هارمونی کاغذ دیواری و دکوراسیون" به سه سبک اصلی کاغذ دیواری و دکوراسیون، یعنی کلاسیک، مدرن و ساده اشاره شد. حال آنکه انواع طرح و مدل کاغذ دیواری بسیار متنوع تر از این سه سبک اصلی است. در این مقاله با جزییات بیشتر درباره انواع مدل کاغذ دیواری صحبت می کنیم.

 کاغذ دیواری گلدار

یکی از طرح های اصلی کاغذ دیواری که بسیار هم محبوب است، کاغذ دیواری گل دار است. کاغذ دیواری های گلدار از انواع نقش و طرح گل تشکیل شده است که در رنگ های مختلف معمولا برای دکوراسیون اتاق خواب به کار می رود. رنگ زمینه در کاغذ دیواری های گلدار معمولا روشن است و گل های آن رنگ های مختلفی دارد. کاغذ دیواری گل دار مدل آبرنگ، کاغذ دیواری با گل های ریز، کاغذ دیواری گل های پراکنده و درشت، کاغذ دیواری با گل های راه راه یا متصل به هم و کاغذ دیواری با طرح زمینه گل از انواع این کاغذ دیواری است. در زیر انواع مختلف کاغذ دیواری مدل گل دار را میبینید:

 

اجرای جدیدترین کاغذ دیواری اجرای کاغذ دیواری کره ای


کاغذ دیواری طرح داماسک

یکی از رایج ترین طرح های کاغذ دیواری، کاغذ دیواری طرح داماسک است. این طرح با اینکه مدلی قدیمی برای کاغذ دیواری است، در حال حاضر نیز بسیار محبوب است و در رنگ های مختلف و با دیزاین های مختلف وجود دارد. از کاغذ دیواری داماسک که از انواع کاغذ دیواری کلاسیک به حساب می آید برای دکور دیوار سالن، لابی و اتاق خواب های لاکجری استفاده می شود. چند نمونه مدل کاغذ دیواری داماسک را در زیر می بینید:

 

اجرای کاغذ دیواری داماسک رنگ طلایی imageکاغذ دیواری داماسک کلاسیک image


کاغذ دیواری کلاسیک

همانطور که یکی از سبک های اصلی دکوراسیون داخلی، کلاسیک است، یکی از طرح های اصلی کاغذ دیواری نیز کلاسیک است. تنوع مدل کلاسیک کاغذ دیواری بیشمار است. با اینکه کاغذ دیواری های کلاسیک معمولا در هتل ها، تالارها و سالن منازل به کار برده می شود، برای دکور دیواری پشت تخت در دکوراسیون اتاق های لاکجری نیز مناسب است. نمونه هایی از کاغذ دیواری کلاسیک با طرح های مختلف را در زیر می بینید:

 

اجرای کاغذ دیواری طرح کاسا بنه  اجرای کاغذ دیواری جدید 2015

 

کاغذ دیواری سه بعدی

درباره کاغذ دیواری سه بعدی، کاربرد آن و انواع طرح های آن یک مقاله جداگانه در سایت آورده شده است. کاغذ دیواری سه بعدی به مدل کاغذ دیواری گفته می شود که طرح آن از فاصله چند متری برجسته به نظر برسد، ولی وقتی به کاغذ دیواری دست می زنید، هیچ برجستگی احساس نمی کنید. کاغذ دیورای های سه بعدی در فضاهای اداری، تجاری، سالن و لابی منازل، دیوار پشت تلویزیون و حتی اتاق خواب به کار می روند. طرح و رنگ کاغذ دیواری های سه بعدی بیشمار است. در زیر چند نمونه اجرا شده از کاغذ دیواری سه بعدی را مشاهده می کنید:

 

اجرای کاغذ دیواری سه بعدی- کاغذ دیواری آرکس  اجرای کاغذ دیواری سه بعدی- کاغذ دیواری آرکس

 

کاغذ دیواری مدرن

یکی از سبک های اصلی دکوراسیون و کاغذ دیواری، سبک مدرن است. کاغذ دیواری های مدرن در انواع طرح های متفاوت و خلاقانه وجود دارند و در اتاق، سالن، دفاتر، رستوران  و سایر مکان های تجاری به کار برده می شوند. همانطور که در مقاله "هماهنگی کاغذ دیواری با دکوراسیون داخلی" آمد ه است، کاغذ دیواری مدرن در سالن، با مبلمان راحتی و پرده های ساده ست می شود. چند نمونه از کاربرد کاغذ دیواری مدرن را در زیر می بینید:


http://s8.picofile.com/file/8267269592/2103_5a_l_%DA%A9%D8%A7%D8%BA%D8%B0_%D8%AF%DB%8C%D9%88%D8%A7%D8%B1%DB%8C.jpg  اجرای کاغذ دیواری جدید 2016 image

 

کاغذ دیواری طرح منحنی

با اینکه انواع مدل کاغذ دیواری مدرن بیشمار است، یکی از طرح های اصلی کاغذ دیواری مدرن، طرح منحنی است. این مدل کاغذ دیواری به صورت تنها برای دکور دیوار یا به صورت ست شده با انواع کاغذ دیواری طرح دار دیگر به کار می رود.

 

کاغذ دیواری هندسی

کاغذ دیواری های هندسی یکی از انواع کاغذ دیواری مدرن است که برای دکوراسیون اتاق، سالن و مکان های تجاری یا اداری به کار می رود. طرح های هندسی مختلف با رنگ های متنوع برای این سبک کاغذ دیواری وجود دارد که هر کدام زیبایی خاص خود را دارد. در استفاده از این کاغذ دیواری باید دقت کنید که با فضای کلی دکوراسیون و سایر متریال دکوراسیون داخلی مثل مبلمان و پرده هماهنگی وجود داشته باشد.

 

کاغذ دیواری طرح ساختمان و منظره

طرح ساختمان، شهر ها، و منظره های مختلف از طرح های محبوب کاغذ دیواری است که کاربرد زیادی دارد. طرح ساختمان های مدرن، بناهای مشهور، آثار باستانی و طبیعت از جمله طرح های محبوب این کاغذ دیواری است. طرح این نوع کاغذ دیواری خاص است و مسلما کاربرد آن نیز خاص می شود و استفاده از آن بیشتر به سلیقه شخصی برمی گردد. چند نمونه از این کاغذ دیواری را در زیر می بینید:


اجرای کاغذ دیواری جدید 2015  کاغذ دیواری مدل جدید کره ای


کاغذ دیواری طرح سنگ

یکی از طرح های اصلی کاغذ دیواری سه بعدی، کاغذ دیواری طرح سنگ است که آن نیز مدل ها و رنگ های مختلف دارد. در مقاله "کاغذ دیواری طرح سنگ" درباره مدل های مختلف این کاغذ دیواری و کاربردهای آن صحبت شده است. کاربرد اصلی کاغذ دیواری سنگ سه بعدی، در ویلاها، دیوار پشت تلویزیون، نهارخوری، بالای شمینه، ویترین فروشگاه ها و سایر مکان های تجاری است. انواع سنگ آنتیک، قلوه سنگ، سنگ ریزه و آجر طرح این نوع کاغذ دیواری را تشکیل می دهد.

 

کاغذ دیواری طرح چوب

چوب یک متریال محبوب در دکوراسیون است که از دیوار کوب گرفته تا مبلمان و پارکت از آن ساخته می شود. نماهای چوبی نیز در ساختمان طرفدار زیادی دارد. چوب انواع مختل و رنگ های مختلف دارد. با این حال قیمت آن بالا است و همین امر استفاده از آن را محدود می کند. محبوبیت بالای چوب در دکوراسیون باعث شده که کاغذ دیواری های طرح چوب زیادی به بازار عرضه شود که اتفاقا بسیار طبیعی و واقعی به نظر می رسد و محبوبیت زیادی هم دارد. نمونه های زیر را مشاهده کنید:

 
کاغذ دیواری سوهو جدید 2015  اجرای جدیدترین کاغذ دیواری

 

کاغذ دیواری راه راه

یکی از طرح هایی تقریبا در هر آلبوم کاغذ دیواری آورده شده است، کاغذ دیواری راه راه است. کاغذ دیواری راه راه به صورت جداگانه به عنوان کاغذ دیواری طرح دار یا به عنوان کاغذ دیواری ست شده با سایر کاغذ دیواری های طرح دار به کار می رود. در بسیاری موارد کاغذ دیواری کلاسیک گلدار با یک کاغذ دیواری راه راه هماهنگ با آن ست می شود. همچنین کاغذ دیواری راه راه به تنهایی برای دکور سالن و راهرو به کار می رود. از ویژگی های جالب این طرح کاغذ دیواری این است که دیوارها را بلند تر و فضا را بزرگتر نشان میدهد. تنوع طرح و رنگ کاغذ دیواری راه راه بسیار بالا است.


اجرای کاغذ دیواری راه راه image  image کاغذ دیواری راه راه