X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

مدل های کاغذ دیواری اتاق

دوشنبه 29 شهریور 1395 ساعت 01:22

انواع مدل کاغذ دیواری اتاق


مدل کاغذ دیواری گلدار برای اتاق

همانطور که گفته شد کاغذ دیواری گل دار از طرح های اصلی کاغذ دیواری اتاق خواب است . انواع کاغذ دیواری با گل های ریز، درشت و شکوفه با رنگ های مختلف برای اتاق خواب ساخته شده است. تنوع کاغذ دیواری گلدار بسیار بالا است.


 کاغذ دیواری قابل شستشو مدل 2015

 

مدل کاغذ دیواری مدرن برای اتاق

بسیاری از کاغذ دیواری های مدرن برای اتاق خواب مناسب است و اگر دوست دارید دکوراسیونی به سبک مدرن داشته باشید، حق انتخاب زیادی دارید. کاغذ دیواری با طرح های متنوع جدید یا طرح های هندسی از گروه کاغذ دیواری های مدرن است.


 کاغذ دیواری قابل شستشو مدل 2015

 

مدل کاغذ دیواری سه بعدی برای اتاق

یکی از کاربرد های کاغذ دیواری سه بعدی، استفاده از آن در اتاق خواب است. اگر فضای نسبتا بزرگی دارید و تابلو و وسایل تزئینی در اتاق شما زیاد نیست، کاغذ دیواری سه بعدی گزینه بسیار خوبی است.


اجرای کاغذ دیواری سه بعدی- کاغذ دیواری آرکس

 

کاغذ دیواری ساده برای اتاق

اساسا در استفاده از کاغذدیواری برای دکوراسیون، کاغذ دیواری ساده همیشه به کار می رود. کاغذ دیواری ساده در دکوراسیون اتاق حتی نقش مهمتری دارد، چراکه فضای اتاق کوچک تر است و نیاز به ترکیب کاغذ دیواری طرح دار با کاغذ دیواری ساده بیشتر می شود. هیچوقت نباید کاغذ دیواری های طرح دار روی دو دیوار کنار هم استفاده شود. چون تمام زیبایی خود را از دست می دهد. به همین دلیل کاغذ دیواری های ساده در میان کاغذ دیواری های طرح دار به کار می رود.

 

تناسب کاغذ دیواری و اندازه اتاق

همانطور که میدانید یکی از نکاتی که در انتخاب کاغذ دیواری باید به آن توجه کرد، ابعاد اتاق است. کاغذ دیواری تیره رنگ با نقش و طرح زیاد برای اتاق های کوچک مناسب نیست. اگر اندازه اتاق کمتر از 12 مترمربع باشد، باید در انتخاب طرح و رنگ کاغذ دیواری دقت کرد. رنگ روشن و طرحی آرام و خلوت انتخاب کنید.

برای اتاق های بزرگتر از 12 مترمربع، انتخاب بیشتری برای کاغذ دیواری دارید. با این حال اگر کاغذ دیواری شلوغ یا تیره رنگ انتخاب می کنید، حتما آنرا روی یک دیوار نصب کرده  و برای سایر دیوارها کاغذ دیواری ساده به کار ببرید.

 

تناسب کاغذ دیواری و نور اتاق

به جز موارد استثنا همه اتاق ها پنجره داشته و از نور طبیعی بهره مندند. اگر اتاق شما نور کمی دارد، سعی کنید با نورپردازی و نور مصنوعی آنرا جبران کنید.

بسیاری از کاغذ دیواری ها اکلیل دار و براق هستند و زمانی که نور به آن می تابد، آنرا بازتاب داده و فضای اتاق را پرنور می کنند. کاغذ دیواری های رنگ روشن مثل کرم و بژ که در زمینه آن اکلیل به کار رفته است، برای اتاق هایی که نور کمی دارند مناسب است. اگر اتاق کم نوری دارید تا حد امکان از کاغذ دیواری با رنگ زمینه تیره استفاده نکنید.

در دکوراسیون اتاق های بزرگ با نور طبیعی نسبتا زیاد، حق انتخاب کاغذ دیواری بیشتر است. ولی به  طور کلی کاغذ دیواری رنگ تیره و تند برای اتاق توصیه نمی شود. در زیر دو اتاق خواب بزرگ با نور طبیعی کافی را میبینید:

 

اجرای کاغذ دیواری  image  اجرای کاغذ دیواری  image

 

 

نصب کاغذ دیواری روی کمد

بعضی افراد بنا به سلیقه و شرایط دکوراسیون اتاق خود، دوست دارند که روی کمد یا قسمتی از آن را کاغذ دیواری بچسبانند. خوشبختانه کاغذ دیواری روی خیلی از سطوح از جمله چوب و فلز به راحتی نصب می شود و جنس کمدهای داخل اتاق هم معمولا از چوب است. نصب کاغذ دیواری روی چوب تفاوتی با دیوار ندارد و توسط نصاب کاغذ دیواری به راحتی انجام می شود. اگر دوست دارید روی کمد اتاقتان نیز کاغذ دیواری نصب کنید، یادتان باشد که طرح و رنگ آنرا با کاغذ دیواری اتاق ست کنید. در مقاله "نصب کاغذ دیواری" به تفصیل درباره نصب کاغذ دیواری توضیح داده شده است.