X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

کاغذ دیواری اتاق

دوشنبه 29 شهریور 1395 ساعت 01:17

 کاغذ دیواری اتاق


کاغذ دیواری اتاق معمولا به کاغذ دیواری اتاق خواب گفته می شود، گرچه بعضی کاغذ دیواری ها برای اتاق کار یا کتابخانه طراحی شده اند. در این مقاله به توضیح انواع مدل های کاغذ دیواری اتاق خواب، اتاق کار، اتاق خواب عروس و اتاق میهمان می پردازیم. کاغذ دیواری اتاق کودک در مقاله ای جداگانه به تفصیل بحث شده است.

 

کاغذ دیواری اتاق خواب

در هر آلبوم کاغذ دیواری، طرح های زیادی به اتاق خواب اختصاص داده شده است. طرح های کاغذ دیواری اتاق خواب، گلدار، مدرن و فانتزی است. رنگ هایی که برای این کاغذ دیواری ها به کار می رود، جذاب و شاد است و می توانید رنگ آنرا مطابق سلیقه و دکوراسیون اتاق انتخاب کنید. رنگ زمینه کاغذ دیواری اتاق خواب، سفید، صورتی کم رنگ، لیمویی کم رنگ، آبی ملایم، یاسی یا سبز ملایم است. در زیر چندین نمونه کاغذ دیواری اتاق خواب را مشاهده می کنید:

 

کاغذ دیواری اتاق خواب imageimage کاغذ دیواری اتاق خواب

 

image کاغذ دیواری اتاق خواب کاغذ دیواری اتاق خواب image

 

 

 کاغذ دیواری پشت تخت خواب

یکی از استایل های دکوراسیون اتاق خواب، استفاده از کاغذ دیواری طرح دار در دیوار پشت تخت و کاغذ دیواری ساده در سایر دیوارهای اتاق است. رنگ کاغذ دیواری پشت تخت هماهنگ با رنگ روتختی انتخاب شده و طرح آنرا نیز شبیه انتخاب می کنند. کاغذ دیواری ساده، رنگی ملایم هماهنگ با رنگ کاغذ دیواری پشت تخت دارد.

 
اجرای کاغذ دیواری  image   اجرای کاغذ دیواری  image

 

 کاغذ دیواری اتاق کار

اگر در منزل اتاقی دارید که به کار، مطالعه یا تحقیق اختصاص داده اید، کاغذ دیواری های زیادی برای دکور آن وجود دارد. اگر فضای اتاق کوچک است، تنها یک دیوار را به کاغذ دیواری طرح دار اختصاص دهید و روی بقیه دیوارها کاغذ دیواری ساده نصب کنید. ولی اگر فضای بیشتری دارید می توانید دو دیوار روبروی هم مثل دیوار پشت میز کار و دیواری جلوی آن را کاغذ دیواری کنید. کاغذ دیواری اتاق کار نباید زیاد شلوغ باشد یا رنگ های تند و متضاد هم در آن به کار رفته باشد. چراکه آرامش را کم کرده و حضور طولانی مدت در اتاق سخت می شود. اتاقی که برای فعالیت و کار فکری دکور شده است، باید کاغذ دیواری ساده با طرحی خلوت و رنگی ملایم داشته باشد.

 

کاغذ دیواری اتاق عروس

شاید دکوراسیون هیچ اتاقی به اندازه اتاق عروس مهم نباشد. کاغذ دیواری نیز به عنوان یک متریال مهم دکوراسیون که بیشترین تاثیر را در زیبایی خانه دارد، باید با دقت انتخاب شود. برای اتاق عروس کاغذ دیورای سفید یا رنگ بسیار روشن مناسب است. اگر کاغذ دیواری با زمینه روشن و گل های رنگ روتختی و پرده اتاق انتخاب کنید، دکوراسیون اتاق شما کامل می شود. کاغذ دیواری اتاق خواب عروس را شلوغ یا مدرن انتخاب نکنید، بلکه کاغذ دیواری که فضای رویایی و رومانتیک ایجاد کند، بسیار زیباتر است.

 

کاغذ دیواری اتاق مهمان

انتخاب کاغذ دیواری اتاق مهمان محدودیت خاصی ندارد و از هر مدل و رنگ کاغذ دیواری مطابق سلیقه و هماهنگ با دکوراسیون می توانید انتخاب کنید. اتاق میهمان زیاد استفاده نمی شود و مدت اقامت در آن کوتاه است. به همین دلیل می توان از کاغذ دیواری های طرح های شلوغ و رنگ های متنوع نیز استفاده کرد.