کاغذ دیوای قابل شستشو

سه‌شنبه 16 شهریور 1395 ساعت 23:10

 کاغذ دیواری قابل شستشو چیست؟

به جرات می توان گفت که مهمترین ویژگی کاغذ دیواری ها در حال حاضر قابلیت شستشو است. با اینکه این ویژگی در تمام کاغذ دیواری ها وجود ندارد، اما بیشتر کاغذ دیواری ها قابل شستشو هستند. ویژگی قابلیت شستشو به دلیل  جنس pvc و یک لایه نازک روکش وینیل است که روی کاغذ دیواری کشیده شده است. وینیل نوعی پلاستیک است که دیده نمی شود ولی پیوندهای ملکولهای آن به گونه ای است که آب از آن عبور نمی کند. روکش وینیل قابل لمس نیست. مثلا وقتی شما کاغذ دیواری را می بینید و لمس می کنید که جنس مخمل روی آن کار شده یا مثلا اکلیل دارد، روکش وینیل روی آن قسمت ها هم هست. بنابراین مخمل دار یا نگین دار بودن کاغذ دیواری مانع شستشوی آن نمی شود.   

قابلیت شستشو سه درجه دارد. از درجه یک که کمترین میزان قابلیت شستشو است تا درجه سه که بیشترین حد را دارد. درحالیکه کاغذ دیواری قابل شستشو درجه یک تنها با یک دستمال نمناک قابل تمیز کردن است، کاغذ دیواری قابل شستشو درجه سه را می توان با ابر خیس و مواد شوینده مثل مایع ظرفشویی تمیز کرد.


تمیز کردن (شستن) کاغذ دیواری

در این وبسایت در بخش "مقاله های کاغذدیواری آرکس" مقاله مفصلی درباره روش تمیز کردن کاغذ دیواری قابل شستشو آورده شده است. در اینجا به طور مختصر توضیح می دهیم:

کاغذ دیواری های آرکس تولید کره جنوبی و تماما قابل شستشو درجه سه هستند. بنابراین به سادگی می توان آنها را تمیز کرد. اولین نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که جنس این کاغذ دیواری ها نانو است. یعنی با استفاده از تکنولوژی نانو تولید شده اند که این باعث می شود دوده، چرک و غبار جذب نکنند. ولی با این حال می توان هر لکه (مثل برخورد کف کفش با دیوار یا خط خودکار) را به روش زیر تمیز کرد:

1-      یک دستمال نخی سفید رنگ کاملا تمیز بردارید و آنرا به آرامی روی دیوار بکشید.

2-      یک ابر کاملا تمیز(ترجیحا نو و استفاده نشده) را در ظرف آب و مایع ظرفشویی برده و خیس کنید. سپس با فشار دادن تمام آب آنرا بگیرید و آنرا به نرمی روی دیواری بکشید تا لکه کاملا پاک شود.

3-      بلافاصله با یک دستمال نخی سفید رنگ تمیز دیوار را خشک کنید.


تمیز کردن کاغذ دیواری image

 

برای پاک کردن لکه های خاص که با آب و مایع ظرفشویی پاک نمی شود، می توان از لکه بر کاغذ دیواری  استفاده کرد.

 

خرید کاغذ دیواری قابل شستشو

اگر قصد خرید کاغذ دیواری قابل شستشو را دارید، حتما هنگام خرید از آن مطمئن شوید. یک راه ساده برای تشخیص کاغذ دیواری قابل شستشو نگاه کردن به ویژگی های ذکر شده درباره کاغذدیواری در آلبوم است. قابلیت شستشو حتما در آلبوم کاغذدیواری ذکر می شود. کاغذ دیواری های کره ای تماما قابل شستشو درجه 3 هستند.


قیمت کاغذ دیواری قابل شستشو

همانطور که گفته شد جنس بعضی از کاغذ دیواری ها از کاغذ نازک یا کلفت است که قابل شستشو نیست. ولی کاغذ دیواری قابل شستشو حتما از جنس پی وی سی (pvc)، یعنی نوعی پلاستیک است و روکش وینیل دارد. همین تفاوت کیفیت جنس قیمت کاغذ دیواری قابل شستشو را بیشتر می کند. البته این تفاوت کیفیت جنس کاغذ دیواری تنها باعث قابل شستشو بودن آن نمی شود، بلکه کاغذ دیواری جنس PVC پاره نمی شود و به راحتی خراش برنمی دارد. به طور متوسط قیمت هر مترمربع کاغذ دیواری قابل شستشو تقریبا دو برای قیمت همان کاغذ دیواری از جنس کاغذ (بدون روکش) است که به راحتی پاره شده و قابل شستشو هم نیست. با اینکه این کاغذ دیواری ها ارزان است، ولی مقرون به صرفه نیست. چون خیلی زود (بعد از چند ماه) پاره و خراب شده و به همین دلیل خرید آن توصیه نمی شود.

نصب کاغذ دیواری قابل شستشو

روش نصب کاغذ دیواری ها مثل هم است و توسط نصاب کاغذ دیواری انجام می شود. کاغذ دیواری قابل شستشو به روش سایر کاغذ دیواری ها نصب می شود و مراقبت خاصی ندارد.


نصب کاغذ دیواری قابل شستشو image

 

 

 کاغذ دیواری قابل شستشو برای اتاق کودک

کاغذ دیواری اتاق کودک علاوه بر زیبا بودن و رعایت نکات روانشناسی کودک، باید ویژگی های دیگری نیز داشته باشد. از جمله قابل شستشو بودن و ضد حساسیت بودن.

کودک از سنی که شروع به راه رفتن می کند دست خود را به دیوار میزند و دیوار به مرور کثیف می شود ( مثل لکه های بستنی و چربی). همچنین از دو-سه سالگی به بعد که ماژیک و مداد دست میگیرد، دیوار اتاقش اولین جایی است که خط خطی می شود! بنابراین قابل شستشو بودن کاغذ دیواری اتاق کودک واجب است. روش تمیز کردن این لکه ها در بالا توضیح داده شد.

* آلبوم کاغذ دیواری قابل شستشو اتاق کودک 1

* آلبوم کاغذ دیواری قابل شستشو اتاق کودک 2

 

کاغذ دیواری قابل شستشو اتاق کودک کاغذ دیواری قابل شستشو اتاق کودک image   کاغذ دیواری قابل شستشو اتاق کودک image


کاغذ دیواری قابل شستشو برای آشپزخانه

یکی از مکان هایی که به تازگی (3-2 سال اخیر) بکاربردن کاغذ دیواریدر آن رایج شده است، آشپزخانه است. بسیاری از آلبوم های کاغذ دیواری کره ای طرح هایی را برای دکوراسیون آشپزخانه  گذاشته اند. قابلیت شستشو درجه 3 کاغذدیواری های آرکس از نظر جنس و کیفیت، اجازه استفاده از آن را در آشپزخانه می دهد. روش شستن کاغذ دیواری در آشپزخانه مشابه سایر مکان هاست و تفاوتی ندارد. برای به کار بردن کاغذدیواری قابل شستشو در آشپزخانه نکات زیر را در نظر بگیرید:

1-      در پشت اجاق گاز (جایی که همیشه پخت و پز انجام می شود) کاغذ دیواری استفاده نکنید.

2-      هنگام شستن کف آشپزخانه با آب، اگر کاغذ دیواری خیس شد، آنرا با یک دستمال تمیز خشک کنید.

3-      برای دکوراسیون آشپزخانه با کاغذ دیواری، معمولا یک یا دو دیوار آن را که پشت سینک و اجاق قرار ندارد، کاغذ دیواری نصب می کنند. برای فضای بین کابینت از کاشی یا سنگ آنتیک استفاده کنید. برای مشاوره در این زمینه با شرکت آرکس تماس بگیرید.

در قسمت "مقاله های کاغذ دیواری آرکس" مقاله ای درباره "کاغذ دیواری آشپزخانه" آمده است که توضیح بیشتری در این باره دارد.

 

کاغذ دیواری قابل شستشو آشپزخانه Image    کاغذ دیواری قابل شستشو آشپزخانه Image

 

 کاغذ دیواری قابل شستشو برای حمام و سرویس بهداشتی

با اینکه بعضی کاغذ دیواری ها برای استفاده در فضای بیرونی حمام و سرویس بهداشتی مناسب است، به طور کلی نصب کاغذ دیواری را در این مکان ها توصیه نمی کنیم. چراکه رطوبت زیاد در یک فضای بسته به مرور زمان باعث جدا شدن چسب پشت کاغذ دیواری می شود. قابلیت شستشو این ویژگی چسب کاغذ را برطرف نمی کند.